tr en

izfaş

Başta İzmir Enternasyonal Fuarı ve çeşitli ihtisas fuarlarını gerçekleştiren Türk fuarcılık sektörünün öncü kuruluşu İZFAŞ (İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri), fuarcılığın yanı sıra, kültürel ve sosyal amaçlı etkinlikleri ile Türkiye’de bu alanda hizmet veren en büyük kuruluşlarından biridir.

Dünyada hızla gelişmekte olan fuarcılık endüstrisinden gerek ülkenin, gerekse İzmir’in hak ettiği payı almasını sağlamak amacıyla 7 Şubat 1990 tarihinde kurulan İZFAŞ, ekonomik kazanımları topluma mal etmekle kalmayıp; her türlü kültürel, eğitsel ve sanatsal etkinliklere de ev sahipliği yapmaktadır.

Türkiye’nin, Uluslararası Fuarcılık Endüstrisi Derneği UFI’ye üye ilk fuar organizatörü olan İZFAŞ; ihtisas fuarlarının yanı sıra 1936 yılından beri İzmir Enternasyonal Fuarı’nı düzenlemektedir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kaynaklarıyla 330.000 m2 alan üzerinde inşa edilen ve 25 Mart 2015’te açılan, Türkiye’nin en yeni, en büyük ve en modern fuar alanı fuarizmir ile İzmir, fuarcılıktaki lider konumunu güçlendirmiştir. fuarizmir, İZFAŞ tarafından işletilmektedir.

İZFAŞ, her yıl düzenlediği ve aynı zamanda alan tahsis ettiği ihtisas fuarlarıyla; İzmir, Ege Bölgesi ve Türkiye ekonomisini canlandırdığı gibi ülke tanıtımı ve kültürlerarası iletişim için de çok önemli bir platform yaratma misyonunu sürdürmektedir.

Aynı zamanda İZFAŞ, Türkiye’nin K-Q TSE-ISO EN 9000 Kalite Sistem Belgesi’ne sahip ilk fuarcılık kuruluşudur.

İZFAŞ’ın ağırlıklı hissesi İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin olmakla beraber, ortakları arasında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, İzmir Ticaret Odası, Ege Bölgesi Sanayi Odası, İzmir Ticaret Borsası ve Ege İhracatçı Birlikleri de bulunmaktadır